Hakkımda


Anılarınız Tarihe Dönüşsün


En özel anları biriktirerek zamanı geri çevirebiliriz. Evlendiğiniz gün en özel günlerinizden biri.

Mutlu anıları çekiyorum. Benim çekimlerimle çiftler evleniyor, çocuklar doğuyor. Evlilik yıldönümleri, doğum günleri, büyümeye başlayan bebekler, anaokulundaki birbirinden şirin o minikler. Sevgi dolu, neşeli, mutlu ve heyecanlı anlara bende eşlik ediyorum. Bu bölümde sizlerle o anları paylaşmak istiyorum.

Yeni bir aile kuruyorsunuz. Hayata sizin kurduğunuz aileyle devam ediyorsunuz. Yeni bir hayata başlangıçtır düğün gününüz. Hayat sizinle çoğalacak artık. Sizinle bundan sonra bir yola çıkmayı planlıyoruz. Çünkü geri dönüşü olmayan bu anları geleceğe taşıyacak, çocuklarınıza ailenizin tarihini gösterebileceksiniz.

Ekibimiz nişan, düğün fotoğraf ve video çekimi yaparken sizlerin arşivini oluşturup geleceğe anılarınızı taşımaya yardımcı olacaktır.
Gülümseyen, gülümseten anılara doğru hep birlikte yürümek dileğiyle…
Canan TEMELKAYA

Canan Temelkaya


"Canan Temelkaya; deklanşöre basacağı zamanı iyi bilen kadın. Bakış acısı her zaman olağandışı, bugüne dek yapılanı yapmak ona göre asla değildi. O her zaman farklı, her zaman alışılmışın dışında, her zaman ilgi odağı ve kendisi ile çalışmaktan her daim büyük zevk aldığım insan. Sevgilerimle."
Ergül Yazıcı/Erya Production

"Bir kere sahsina munhasir biri o, rengarenk… Sürprizlerle dolu… Eğlenceli, işinde de mucizeler yaratıyor… Fotoğraflarda anı yakalamak en büyük eğlencesi, gerçekçilik duygusunu yaşıyor insan onun karelerine bakarken."
Zeynep Özden/Zet Production

"Acar Gazeteci Canan… Canan’la Sabah gazetesinde çalışırken tanıştık. Klişe bir tanımla tam anlamıyla “acar gazeteci”ydi. Çünkü o çalışırken yeri, zamanı, uykuyu unutan, işe kendini bırakan ve gittiği her işten malzemeyle gelen, kitabında “bulamadım, yapamadım” kelimeleri olmayan bir gazeteciydi… “Erkek işi” sayılan polis muhabirliğinde pek çok meslektaşına taş çıkartırdı. Gazeteci Canan, oradan oraya koşan, yerinde duramayan bir anlamda hiperaktif diyebileceğimiz kadar hareketli ve bütün bu mesleki özelliklerinin yanında çok kuvvetli dostluklar da geliştirmekten geri kalmazdı. Yani “gazeteciden dost olmaz” deyimini çürüten bütün özellikler onda mevcuttu, sır tutar, meslektaşlarını yarı yolda bırakmazdı. Gazeteciliği tadında bırakarak başka mecralarda başarılı işler yapan Canan ile çalışmak meslektaşı olarak bana her zaman çok keyif verdi."
Dilek Kaykılar/Gazeteci-Yazar

"Fotoğraflarımı karelemesi için çıldırdığım ve bir türlü vakit yaratamadığım için, benden sıkılan kadın. Aslında o benim Can’ım. Yazdıklarını okurken, dondurduğu anlarla dolu karelere bakarken keyif aldığım, canım acıdığında “Senden nefret ediyorum” diyebildiğim. Ve karşılığında “Ben de seni seviyorum tatlım. Konuşmak istediğinde buradayım. Yanıtını aldığım yegane varlıklardan. Sevgiyle kal"
Ebru Balkuv/Gizli Asistan…

"Övmenin değeri, tıpkı altın ve pırlantada olduğu gibi az olmasındandır. Samuel Johnson’ın bu sözünü sevgili Canan Temelkaya’ya uyarlamak en doğrusu. Çünkü işini gerçekten severek ve hissederek yapan, çalıştığı insanlara da enerjisini en iyi şekilde yansıtan, dostlukta ve arkadaşlıkta olduğu gibi işinde de oldukça samimi ve gerçek duygularla çalışan iyi bir göz iyi bir objektiftir… Sevgisi ve profesyonelliği birleşince ortaya çıkan Canan, Canan Temelkaya ve gerisi sadece teferruat."
Esra Can /Ses Sanatçısı

"İş prensipleri ile dost ilişkilerini bir arada dengede tutabilen nadir kişilerden biri Canan Temelkaya…İşkolikliğinin yanı sıra güzel yemek yapan , yemeyi – eğlenmeyi – gezmeyi de seven, renkli ve neşeli kadın… Hayallerinin zaten gerçek olacağını bildiği için kafasında soru işaretleri taşımadığından keyfine diyecek yoktur.
Melda Tunçel /Yaşam Mimarı – TV Programcısı"

"Canan Temelkaya fotoğraf karelerine sığdırılmışlığın dışında farklı pencerelerden dünyaya bakar. Çektiği resim kareleri ile gerçek hayatın renklerini empoze edip farklı bakış açısını ortaya sunar her resminde…Ve candır, dosttur… Klip çekimimizde bizimle olduğun için sana sonsuz teşekkürler, sevgili dostum… ."
Yeşim/Ses Sanatçısı

"Bir kere sahsina munhasir biri o, rengarenk… Sürprizlerle dolu… Eğlenceli, işinde de mucizeler yaratıyor… Fotoğraflarda anı yakalamak en büyük eğlencesi, gerçekçilik duygusunu yaşıyor insan onun karelerine bakarken."
Zeynep Özden/Zet Production

"Nişanımızda dış mekan fotoğraf çekimleri için Canan hanımla çalıştık. Çekimlere çok fazla geç kaldık. 4 saat bekletmemize rağmen Canan Hanımın olgunlukla karşılaması, herşeyin kusursuz olması için uğraşması ve profesyonel ekibiyle uyum ve sıcaklık içerisinde çalışması gerçekten mükemmeldi. Biz dış çekim sonrası, nişanımızda video çekiminde de Canan hanımla çalıştık. Doğru bir karar olduğunu biliyorduk ama düğün video filmi elimize geçtiğinde yanılmadığımızı anladık.
Nişanlım poz vermeyi sevmez, onunla çalışmak çok zor. Kendimden biliyorum. Cep telefonuyla onu çekmeye çalışsam bile başarılı olamıyorum. Beni en çok şaşırtan çekimlere başladıktan bir süre sonra Canan hanıma poz vermeye başlamasıydı. Pozitif yaklaşımı Gürkan’ı çok rahatlattı.
Ben bile amatör Doğallıktan yanaysanız mekanın neresi olduğu hiç önemli değil. Herşeyi Canan hanıma bırakın. Siz günün keyfini çıkarın derim ben. Biz öyle yaptık çünkü. Şimdiden düğün fotoğraflarımızın çekimi için sabırsızlanıyoruz."
Tuğçe&Gürkan/16.09.2017

"Düğünümüz için verdiğimiz en doğru kararlardan biridir Canan Temelkaya. Çekim günü 3 saat geç gitmemize gelin ve damadının kavgalı olmasına rağmen enerjisini kaybetmeyen enerji vermek isteyen opolumlu :)) bir kişilik. Canan abla hiç zorunda olmamasına rağmen ikinci kez bizimle tekrar çekim yaptı ve sonuç gerçekten harika. Dıs cekim dışında düğün videomuzu da kendisine emanet ettik çok da iyi ettik. Bir dakika oturmadan kamerasıyla hep pesimizdeydi. Ve en önemlisi enerjisi hep yüksek. Kendiside kadrajida EFSANE.. Kocaman kahkahalarla çekiminizi tamamlamak istiyorsanız mutlaka kapısını çalmalısınız."
Gökçe & Arsen/16.07.2017

"Canan Temelkaya ile tanışıklığımız Ayşe Teyze Bağ Bahçe'deki bir çiftin düğününde başladı. Kendisinin yapmış olduğu projeleri incelediğimizde başarıları ikimizde de büyük bir heyecan oluşturdu. Kendisiyle bu şekilde çalışmaya karar verdik. Hayatımızın en mutlu gününde sabahın ilk saatlerinden gecenin son saatlerine kadar tüm samimiyeti, profesyonelliği ve işine duyduğu sevgisiyle ne kadar doğru bir tercih yapmış olduğumuzu bize göstermiş oldu. Düğünden sonra fotoğraflarımızı, videolarımızı gördüğümüzde ise bundan sonraki tüm güzel günlerimizin ölümsüzleştiricisi olduğuna kesin olarak karar vermiş olduk. Teşekkürler Canan Temelkaya...İyiki varsın..."
Pınar & Alptuğ / 27.08.2016


ÇEKİM ÖNCESİ


Düğün hazırlıklarının en neşeli bölümüdür çekimler. Benim en önemli tavsiyem kendinizi eğlenceye hazırlayın ama şu 3 şeye de dikkat etmeyin ihmal etmeyin.

Rahat olun, çünkü herşey istediğiniz gibi olacak.

Endişelerinizi, nasıl bir çekim istediğinizi paylaşın.

Doğal olun.